Marzymy o szczupłym ciele, jednak jego utrzymanie w dłuższym okresie czasu nie jest takie proste i przyjemne. Na szczęście mamy możliwość wspomóc się medycyną estetyczną. Jedną ze skutecznych metod jest odsysanie tłuszczu - jest to zabieg, który pozwala odzyskać wymarzoną, smukłą sylwetkę.

Aby jednak ograniczyć ryzyko związane z terapią, warto zapisać się na zabieg liposukcji która przeprowadzana jest za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu unikamy skalpela oraz długotrwałej rekonwalescencji.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

To zabieg szczególnie skuteczny w redukcji nie tylko tkanki tłuszczowej, ale i cellulitu. Liposukcja ultradźwiękowa zwana również kawitacyjną polega na rozbiciu tłuszczu za pomocą głowicy ultradźwiękowej, która wywołuje w tkance tłuszczowej efekt kawitacji.

Fale ultradźwiękowe różnej częstotliwości niszczą błony komórek tłuszczowych, usuwając w ten sposób lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu razem z moczem.

Szczegóły zabiegu

Na początku przeprowadzamy szczegółowy wywiad i wykluczamy wszelkie przeciwwskazania do wykonania liposukcji ultradźwiękowej. Następnie, osoba wykonująca zabieg dokonuje dokładnych oględzin konkretnej partii ciała i omawia z klientem to, jak krok po kroku będzie przebiegał zabieg. Sama kuracja polega na tym, że do wybranych obszarów ciała przykładana jest głowica, która generuje ultradźwięki o odpowiedniej mocy. Jako środek poślizgowy, a jednocześnie izolujący stosowany jest żel do USG.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu – przed zaplanowanym zabiegiem a także po zabiegu należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów o 1-1,5 l dziennie – aby zapewnić prawidłowe wydalanie tłuszczu oraz oczyszczenie organizmu z toksyn.

W zależności od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15-30 minut na partię ciała. Zaleca się wykonanie liposukcji kawitacyjnej w serii 5 bądź 10 zabiegów w zależności od oczekiwań. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu tj.: zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej w poszczególnych miejscach, zmniejszenie tzw. pomarańczowej skórki w przypadku miejsc objętych cellulitem, gładsza oraz jędrniejsza skóra.

Liposukcja Ultradźwiękowa Cennik:

Czas: 30 minut
Cena: 100
Czas: 60 minut
Cena: 150

Pakiet 5x (-10% taniej):

Czas: 5x30min
Cena: 450
Czas: 5x60min
Cena: 675

Pakiet 10x (-20% taniej):

Czas: 10x30min
Cena: 800
Czas: 10x60min
Cena: 1200